تعمیر برد پکیج دیواری ،خرید و آشنایی با رله فن پکیج و رله پکیجی !!!

خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیج

خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیج

 

تعمیر برد پکیج دیواری ،خرید و آشنایی با رله فن پکیج و رله پکیجی !!!

 

((خرید رله پکیجی از فروشگاه مدرن الکترونیکز))

 

امروزه پکیج های دیواری به یکی از ملزومات اصلی هر خانه تبدیل شده اند . این دستگاه جمع و جور وظیفه ی سیستم گرمایش و آب گرم خانه ها رو تامین میکند و چنان اهمیتی پیدا کرده است که حتی تصور یک روز خرابی آنها ملال آور است ؛ فرض کنید بخواهید با آب سرد دوش بگیرید یا یک روز زمستانیه سرد بدون شوفاژ را تجربه کنید!!!

کارکرد دستگاه پکیج تلفیقی از آب و برق و گازه ؛ پس در هنگام خرابی پکیج اگه تخصصی در تعمیرات ندارید ،سریع دست به آچاریتون گل نکنه که خطرناکه!!! پس کار رو به کاردون بسپارید .

 

تمام پکیج های مدرن امروزی دارای برد الکترونیک میباشند. تمام قطعات داخل برد الکترونیک ممکن است به دو دلیل نوسان برق و کارکرد بسیار زیاد، خراب شوند. هنگام خراب شدن برد پکیج دو راه دارید. یکی این که یک برد نو از نمایندگی تعمیر پکیج تهیه نمایید و دیگری هم این که برد را برای تعمیر به تعمیرکار متخصص بسپارید. هزینه تعمیر برد پکیج به مراتب کمتر از هزینه خرید آن میباشد و مقرون به صرفه ست.

 

خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیج

نمونهء یک بورد پکیج

رله فن پکیج

اگر به صدای پکیج دقت کرده باشید متوجه شده اید که فن پکیج دائم در حال روشن و خاموش شدن است رله فن پکیج مانند یک کلید وظیفه روشن و خاموش کردن فن را بر عهده دارد.

بیشترین مشکلی که ممکن است برای برد پکیج پیش بیاید، خراب شدن رله فن پکیج میباشد. (خرید رله پکیج از فروشگاه مدرن الکترونیکز) رله فن پکیج، قطعه ای است که اجازه میدهد فن روشن شود در نتیجه اگر رله فن خراب شود، یا فن همیشه روشن میماند و یا این که هیچوقت روشن نمیشود.

رله فن پکیج به دو صورت ممکن است خراب شود. اگر رله مدت زمان زیادی کار کند، سرش خال میزند. خال زدن رله فن پکیج باعث میشود که کانکتور های آن به همدیگر جوش بخورند و فن همیشه روشن بماند.مشکل دوم رله فن وقتی پیش میاید که سر کانکتور ها سیاه شود و رله نتواند وصل کند. در این صورت فن اصلا استارت نمیزند.

هر کدام از برد های پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان جای مشخصی برای رله فن دارند. (خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیج در فروشگاه قطعات الکترونیک) راه دیگر پیدا کردن رله فن استفاده از اهم متر میباشد. اهم متر را روی حالت بیزر قرار دهید و کانکتور های آن را روی کانکتور نول فن و رله ها جابجا کنید. رله ای که به نول فن وصل است همان رله فن میباشد.

خرابی فن پکیج

ممکن است در حین تعمیر پکیج متوجه شوید که فن کار نمیکند. برای این که مطمئن شوید فن نسوخته است، میتوانید آن را مستقیما به برق 220 ولت وصل نمایید. اگر فن پکیج با برق 220 ولت کار کرد یعنی سالم است و پکیج شما نیاز به تعویض رله فن پکیج پیدا کرده است.

 

 

چند مشکل اساسی بورد پکیج مربوط به رله های پکیج

 

در صورت بروز ارور e50 و ارور e51 ؟

باید پرشر دود را تعویض کنید. اگر فن روشن نمیشود اول چک کنید فن نسوخته باشد بعد رله فن داخل برد را عوض کنید.

رله فن پکیج ، رله پکیجی پاناسونیک ( 4 پین )

 

علت روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور

نمایش ارور 40 60   70یا80 دستگاه؟

رله فن داخل برد خراب شده است و فن روشن نمیشود. باید برد را باز کنید و رله فن را تعویض نمایید.

 

شعله تشکیل نمیشود ( مشعل پکیج روشن نمیشود )؟

1.وجود هوا در لوله گاز

2.گرفتگی فیلتر گاز پکیج

3.فشار کم گاز

4.خرابی شیر برق گاز (شیر کنترل گاز)

5.مسدود شدن راه ژیگلور های مشعل پکیج

6.برد الکترونیک پکیج مشکل پیدا کرده است

در آخر، اگر تمام موارد را چک کردید و شعله تشکیل نشد، حتما مشکل از برد الکترونیک است. برد پکیج دارای چند رله متفاوت است که یکی از این رله ها، رله شیر گاز میباشد. ممکن است رله شیر گاز پکیج عمر خود را کرده باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

 

رله پکیج 5 پایه پاناسونیک

 

 

 

چند نکته مهم دیگر…

  

پکیج بدون فن بهتره یا پکیج فن دار ؟

نمیتوان گفت اما این را بگم که خیلی وقت ها پکیج فن دار مزیت نیست. زیرا مجموعه فن و پرشر پکیج نیز خرابی های خود را دارند. از آن طرف، یک پکیج فن دار میتواند اکسیژن مصرفی خود را از خارج از خانه تامین نماید در حالی که پکیج بدون فن، هوای داخل خانه را میسوزاند. در نتیجه هر کدام از پکیج ها مزیت های خود را دارند. اما اگر پکیج فن دار تهیه کنید که تغذیه آن از خارج از خانه باشد، قطعا انتخاب بهتری کرده اید.

 

اگه پکیجتون زیاد روشن و خاموش میشه

روشن و خاموش شدن زیاد پکیج باعث خرابی زود هنگام آن خواهد شد زیرا با هر بار روشن شدن پکیج، رله ها و قطعاتی مانند شیر گاز و شیر موتوری فعال میشوند. پس از این موضوع غافل نباشید.

 

حفاظت از پکیج در مقابل نوسانات برق

 نوسانات برق میتونه آسیب های جدی رو به بورد حساس پکیج وارد کنه ؛ بنابراین اگر نمیخاین متحمل هزینه های هنگفت تعمیر و تعویض بورد های بعضا” کمیاب پکیج بشین ،حتما” از محافظ های مخصوص پکیج استفاده کنید.

 

خرید انواع رله پکیج

برای خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیج لطفا روی لینک خرید رله های پکیجی کلیک نمائید. خرید رله های پکیج دیواری با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت از فروشگاه اینترنتی مدرن الکترونیکز .

 

رله پکیج 6 پایه پاناسونیک

 

 

غالبا پکیج ها با ولتاژ 24 ولت DC کار میکنند و رله 24 ولت پکیجی یکی از پرفروش ترین رله های فروشگاه اینترنتی مدرن الکترونیکز بشمار میرود.

 

رله پکیجی به 4 دسته کلی؛ رله پکیجی 4 پایه ، رله پکیجی 5 پایه ، رله پکیجی 6 پایه و رله پکیجی 8 پایه تقسیم میشود.

 

بهترین برند رله پکیجی موجود در ایران و جهان رله پکیجی پاناسونیک میباشد که مدل رله 4 پایه پکیج آن رله ALDP124 ، مدل رله پکیجی 5 پایه آن رله ALQ124 و مدل رله پکیج 6 پایه آن ALA2PF نام دارد. ناگفته نماند که بعد از رله پکیجی پاناسونیک ، رله پکیجی امرن مورد توجه است.

 

رله فن پکیج بوتان ، رله فن پکیج ایران رادیاتور و رله فن برد پکیج سایر برند های پکیج دیواری ،همان رله 4 پایه بوده که مدل رله پکیجی 24 ولت پاناسونیک آن رله ALDP124 و مدل رله امرن آن رله G5NB-1A-E نام دارد.

دسته بندی انواع رله پکیج :

 از نظر تعداد پایه: رله پکیج 4 پایه رله پکیج aldp1 ، رله پکیج g5nb ) ، رله پکیج 5 پایه ( رله پکیج alq1 ، رله پکیج g5q ) ، رله پکیج 6 پایه (رله پکیج ala2pf) ، رله پکیج 8 پایه

از نظر ولتاژ: رله 24 ولت پکیجی ، رله پکیجی 12 ولت

از نظر آمپر: رله پکیج 5 آمپر ، رله پکیج 10 آمپر ، رله پکیج 8 آمپر

از نظر اندازه: رله پکیج باریک ، رله پکیج پهن ، رله پکیج بزرگ

از نظر کارکرد: رله فن پکیج ، رله برد پکیج ، رله شیر برقی پکیج ، رله شیر گاز پکیج

از نظر برند رله: رله پکیج پاناسونیک ، رله پکیج امرن و…

از نظر برند پکیج: رله پکیج بوتان ، رله پکیج ایران رادیاتور و…

 

ترفند مهم!!!:

نوعی رله 12 ولت 4 پایه در برخی پکیج ها مانند پکیج آریستون ، پکیج ایساتیس و… بکار میرود که فاصله پایه و ابعاد آن با رله پکیج 4 پایه ALDP متفاوت است؛ فاصله پایه و ابعاد این رله مشابه رله 5 پایه ALQ میباشد. مهندسین تعمیرکار پکیج که از کیفیت عالی رله پکیجی پاناسونیک آگاهند و تمایلی به استفاده از رله سایر برندها ندارند، پایه اضافی(پایه کنتاکت بسته) رله 5 پایه ALQ را میچینند و آن را تبدیل به رله 4 پایه مورد نیاز خود میکنند.

تبدیل رله 5 پایه به رله 4 پایه پکیج

 

خرید رله پکیج قیمت انواع رله پکیجی با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی مدرن الکترونیکز

 

 

اُمیدوارم خوندن این مقاله برای شما مفید بوده باشه و توصیه میکنم مقاله ی رله چیست؟ رو هم مطالعه نمائید تا با نحوه عملکرد رله و نحوه تست رله آشنا شوید.

7 پاسخ
  1. امیر قاسمی می گوید:

    بسیار عالی و کارآمد.
    بابت وقتی که برای این مقاله گذاشتید ممنونم
    🌺🌺🌺

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *